Voster ATS Team na ściganie we Francji

2022-06-09 00:00:00
Następnym po Małopolskim Wyścigu Górskim punktem w kalendarzu ekipy Voster ATS będzie Tour d’Eure-et-Loir (UCI 2.2). Francuska etapówka potrwa od 10 do 12 czerwca.

fot. Szymon Gruchalski

Zmagania będą toczyły się na trzech etapach w okolicach miejscowości Chartres. Na liście startowej, oprócz polskiej formacji, widnieje 20 ekip.

- Wyścigi we Francji zawsze są ciekawe i dają zawodnikom możliwość zmierzenia się z francuskimi czy belgijskimi zespołami, z którymi rzadziej spotykamy się w innych częściach Europy. Tutaj etapy są stosunkowo płaskie, pojawiają się wzniesienia, ale nie są bardzo wymagające. Jest trochę wąskich i krętych odcinków. Trzeba będzie jechać czujnie i uważać na wszystkie zawiązujące się akcje. Z pewnością trasa będzie sprzyjała najszybszym zawodnikom – komentuje dyrektor sportowy Mateusz Taciak, który poprowadzi Voster ATS Team w tym wyścigu.

W składzie na francuską etapówkę zabraknie niestety mistrza Polski, Macieja Paterskiego, który musiał poddać się zabiegowi chirurgicznemu i przymusowej przerwie od ścigania.

Skład Voster ATS Team na Tour d’Eure-et-Loir: Paweł Cieślik, Szymon Krawczyk, Jakub Murias, Damian Papierski, Krzysztof Parma, Patryk Stosz.