Voster ATS Team na GP Adria Mobil

2021-03-27 00:00:00
28 marca zespół Voster ATS wystartuje w wyścigu Grand Prix Adria Mobil (UCI 1.2). Program zapowiada, że będzie to wymagający klasyk, a zmagania śledzić będzie można na żywo podczas transmisji on-line.

fot. Szymon Gruchalski

Dla Voster ATS Team to drugi start w Słowenii po ubiegłotygodniowym GP Slovenian Istria. Tym razem kolarze muszą się nastawić na ciężką, górzystą trasę. Na pewno będzie też wietrznie. Na początku sytuację zweryfikują około 10-kilometrowe podjazdy. W drugiej części rywalizacji na trasie są dwa krótsze, ale bardziej strome wzniesienia.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team komentuje:

- Zapowiada się, że będzie to bardzo ciekawy wyścig. W programie jest jedna duża runda, dwie mniejsze i dwie całkiem małe. Na starcie stanie 25 ekip po siedmiu zawodników, czyli będzie to całkiem pokaźny peleton. Według moich przewidywań, do mety może dojechać mniejsza grupka zawodników, nie bardziej liczna niż 25-30 osób. Liczymy na dobry występ Szymona Rekity, Patryka Stosza czy Mateusza Grabisa, który w ubiegłym tygodniu pokazał, że jest w coraz lepszej dyspozycji. Pozostali nasi zawodnicy będą ich wspierać. A na kogo postawimy w końcówce? Okaże się, kto będzie tego dnia najlepiej dysponowany.

Organizator zaplanował przeprowadzenie transmisji online z trasy wyścigu. Będzie można ją oglądać w niedzielę od godziny 12:25.

Skład Voster ATS Team na GP Adria Mobil: Szymon Rekita, Szymon Krawczyk, Mateusz Grabis, Jakub Murias, Patryk Stosz, Damian Papierski, Sylwester Janiszewski.