Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

2022-04-05 00:00:00
Cztery wymagające etapy w mocnej stawce – tak zapowiada się ściganie w Circuit des Ardennes International (UCI 2.2). Na starcie nie zabraknie zespołu Voster ATS Team.

fot. Szymon Gruchalski

Rywalizacja na północy Francji potrwa od 6 do 9 kwietnia. Z ubiegłorocznej edycji ekipa Mariusza Witeckiego i Krzysztofa Parmy wróciła ze zwycięstwem etapowym, po które sięgnął Patryk Stosz. Oprócz najszybszego z biało-zielonych, w składzie na ten wyścig jest również mistrz Polski – Maciej Paterski, dobrze radzący sobie w cięższym terenie: Paweł Cieślik, Szymon Rekita i Artur Sowiński oraz wspomagający ich Jakub Murias.

- Czeka nas ściganie w silnej obsadzie, na starcie stanie 27 drużyn. Ciężki teren, długie etapy, wąskie drogi i ardeńskie podjazdy, a do tego nie najlepsze prognozy pogodowe. Spodziewamy się, że wszystkie te czynniki sprawią, że wyścig będzie rozgrywany w wysokim tempie i będzie naprawdę wymagający. Jesteśmy jednak przed startem pełni optymizmu i przyjechaliśmy z nastawieniem na walkę – komentuje dyrektor sportowy, Mariusz Witecki.

W sobotę, 9 kwietnia, pozostała część ekipy stanie również na starcie przesuniętego w czasie wyścigu „Ślężański Mnich”, otwierającego ściganie na polskich szosach.

Skład Voster ATS Team na Circuit des Ardennes International: Maciej Paterski, Paweł Cieślik, Jakub Murias, Szymon Rekita, Artur Sowiński, Patryk Stosz. 

Etapy Circuit des Ardennes International 2022:

środa 06/04: SIGNY LE PETIT - SIGNY LE PETIT (165,2 km)
czwartek 07/04: BAZEILLES - SEDAN (133,7 km)
piątek 08/04: CARIGNAN - ERMITAGE SAINT WALFROY (163 km)
sobota 09/04: CHARLEVILLE MEZIERES - CHARLEVILLE MEZIERES (172,7 km)