Udane ściganie w Małopolsce

2022-06-07 00:00:00
Małopolski Wyścig Górski przyniósł nam kolejne w tym sezonie zwycięstwo Patryka Stosza. W klasyfikacji generalnej na dobrym, czwartym miejscu wyścig ukończył Artur Sowiński.

fot. Szymon Gruchalski

Tradycyjnie już, w przeddzień rozpoczęcia Małopolskiego Wyścigu Górskiego, kolarze walczyli w kryterium O Złoty Pierścień Krakowa. Świetnie spisał się Patryk Stosz, wspomagany przez Mateusza Grabisa - nasz zawodnik stanął na drugim stopniu podium.

Później peleton do pokonania miał trzy etapy po małopolskich wzniesieniach. Kluczowy dla nas był etap drugi, który padł łupem Patryka Stosza. Na rynku w Nowym Targu, podobnie jak rok wcześniej, Patryk finiszował jako pierwszy z grupy.

Naszym liderem do klasyfikacji generalnej był Artur Sowiński, który dobrze przejechał pierwszy odcinek, kończący się na Górze Chełm. Ostatni, niedzielny etap miał być decydujący dla losów wyścigu, a meta ulokowana była na podjeździe na Przehybę. Artur zameldował się na górze jako czwarty i takie też miejsce zajął w klasyfikacji końcowej. Na ostatnim odcinku i w całym wyścigu triumfował Jonas Rapp (Hrinkov).