Tour de Hongrie w mocnej obsadzie

2021-05-11 00:00:00
W tym tygodniu zawodnicy Voster ATS Team staną na starcie Tour de Hongrie (UCI 2.1). Na Węgrzech zmierzą się z zespołami wyższych dywizji.

fot. Szymon Gruchalski

Zmagania w ramach wyścigu Dookoła Węgier rozpoczną się 12 maja w miejscowości Siofok położonej nad Balatonem. Na kolarzy czeka pięć etapów, spośród których cztery to płaskie odcinki, dające szansę najszybszym zawodnikom. Kluczowy dla losów klasyfikacji generalnej powinien być czwarty, sobotni etap. Tam prawdopodobnie powalczą specjaliści od jazdy po górach. Na liście startowej, oprócz dwóch polskich ekip kontynentalnych, obecnych jest osiem zespołów WorldTeam i dziewięć drużyn drugiej dywizji.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

- Bardzo się cieszę, że możemy wziąć udział w tak prestiżowym wyścigu i w tak mocnej stawce. Jest to dla nas dodatkowa motywacja, aby dać z siebie wszystko i wypaść jak najlepiej. Na ten moment ciężko powiedzieć jakie będą nasze możliwości na tle najlepszych ekip na świecie, ale wiem, że nasi zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani. Wierzę w nich i w to, że jesteśmy w stanie sprawić jakąś niespodziankę. Mamy silny i szybki skład, a także Szymona Rekitę i Pawła Cieślika, którzy mogą nieźle pojechać na czwartym etapie pod górę. Zapraszam do kibicowania wszystkim Polakom, którzy pojadą w tym wyścigu. Druga część zespołu Voster ATS w najbliższą niedzielę wystartuje w drugiej rundzie Pucharu Czech w miejscowości Mladá Vožice.

Skład Voster ATS Team na Tour de Hongrie: Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Maciej Paterski, Szymon Rekita, Patryk Stosz

Program wyścigu:
Etap 1 / 12 maja, środa: Siófok–Kaposvár (173km)
Etap 2 / 13 maja, czwartek: Balatonfüred–Nagykanizsa (183km)
Etap 3 / 14 maja, piątek: Veszprém–Tata (142km)
Etap 4 / 15 maja, sobota: Balassagyarmat–Gyöngyös-Kékestető (202km)
Etap 5 / 16 maja, niedziela: Budapeszt–Budapeszt (92km)