Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

2020-11-04 00:00:00
Zespół Voster ATS wzmacnia skład na sezon 2021 kilkoma nowymi nazwiskami. Pierwszym z nich jest Szymon Rekita.

Tour of Antalya

26-letni Rekita to wyróżniający się zawodnik swojego kolarskiego pokolenia. Już po pierwszych sukcesach w kategorii juniora zdecydował się walczyć o podnoszenie poziomu sportowego w zagranicznych ekipach i trafił do włoskiego Sestese Cykle Klube. Później odbył staż w zespole Trek Factory Racing. Przez ostatnie cztery sezony (2017-2020) reprezentował barwy Leopard Pro Cycling i z tą ekipą sięgnął po swój największy sukces – zwycięstwo w Tour of Antalya. Był piąty w świetnie obsadzonym Tour du Luxembourg, wygrywał także etapy takich wyścigów jak Tour of Rhodes czy Tour du Jura. Dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski młodzieżowców w indywidualnej jeździe na czas, był także mistrzem w tej specjalności wśród juniorów.

- Po ośmiu latach spędzonych za granicą bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią polskiej drużyny w następnym sezonie – komentuje Szymon Rekita. - Od dłuższego czasu obserwowałem rozwój Voster ATS Team i jestem pewien, że odniesiemy wspólnie wiele sukcesów w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Wstępnego kalendarza startów pozazdrościć nam może wiele ekip z całej Europy, więc myślę, że jest to dobry kierunek. Ten sezon był dla mnie kompletnie nieudany, ale wiem gdzie popełniłem błędy i to na pewno kolejne cenne doświadczenie na przyszłość. Optymizmem napawa mnie fakt, że skład drużyny Voster ATS będzie bardzo mocny i na pewno powalczymy o najwyższe lokaty wyścigów UCI, na których starcie będziemy obecni.

Tak transfer komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy ekipy: - W moim odczuciu Szymon jest kolarzem kompletnym: profesjonalnym i pewnym tego, co robi. Nie raz wywierał na nas wrażenie swoją jazdą, choćby w mistrzostwach Europy. Będziemy na niego liczyć w klasyfikacjach generalnych. Jestem przekonany, że będzie solidnym wzmocnieniem drużyny i że wygra w naszych barwach jakiś ładny wyścig.

Oprócz Rekity ekipa wzmocniła skład jeszcze kilkoma nowymi zawodnikami, których nazwiska zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.