Startujemy w Istrian Spring Trophy

2024-03-07 00:00:00
Od czwartku do niedzieli będziemy rywalizować w etapówce Istrian Spring Trophy (UCI 2.2), wieńczącej chorwacką serię wyścigów. Zmagania rozpoczną się prologiem na lotnisku w miejscowości Vrsar. Kolejne etapy będą prowadziły po pagórkowatym i górzystym terenie – kluczowy wydaje się sobotni odcinek, który zakończy się wymagającą wspinaczką pod Motovun.

Voster ATSTeam

Od jutra zaczynamy ściganie w kolejnym wyścigu na Chorwacji, tym razem jest to etapówka, składająca się z krótkiego prologu i 3 etapów. Pierwszy i trzeci etap to odcinki płaskie, gdzie będą walczyli sprinterzy i myślę, że my postawimy na Radka Frątczaka. Drugi etap jest górzysty z metą na podjeździe. W porównaniu do lat poprzednich doszedł jeszcze w końcówce jeden ciężki podjazd, więc to właśnie ten odcinek zdecyduje o klasyfikacji generalnej. Z dobrej strony powinien pokazać się tam Artur Sowiński, a reszta zespołu postara się mu pomóc

mówił przed wyścigiem Dyrektor Sportowy Mariusz Witecki.

Wszyscy zawodnicy, którzy wezmą udział w Istrian Spring Trophy, mają już w nogach kilometry wyścigowe. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu startowaliśmy w Trofej Umag (UCI 1.2) oraz Trofej Poreč (UCI 1.2), gdzie 7. miejsce zajął Artur Sowiński.

Po ostatnim wyścigu myślę, że jako drużyna jesteśmy w dobrej dyspozycji. Udało się zafiniszować w czołówce pomimo chaotycznej końcówki. Na obecną chwile czuję się dobrze, ale na pewno nie jest to optymalna forma. Nadchodząca etapówka jak co roku jest ciężka, a drugi etap rozegra losy generalki. Myślę, że każdy z chłopaków znajdzie okazję ma pokazanie się na poszczególnych etapach"

powiedział Artur Sowiński. 

 

Skład Voster ATS Team na Istrian Spring Trophy (7-10 marca):

  • Radosław Frątczak
  • Mateusz Kostański
  • Piotr Maślak
  • Jakub Murias
  • Artur Sowiński
  • Dawid Wika-Czarnowski