Piotr Maślak wygrywa w Sobótce!

2024-04-07 00:00:00
Pełnym, 10-osobowym składem stawiliśmy się na Dolnym Śląsku, gdzie rywalizowaliśmy w kultowym Ślężańskim Mnichu, oficjalnie rozpoczynającym sezon kolarski w Polsce.

Piotr Maślak w zwycięskim odjeździe

VosterATSTeam fot. Michał PsoR Jaros

Tym razem organizatorzy poprowadzili wyścig po trasie z licznymi odcinkami bruku i jednym sektorem szutrowym. Łącznie nieasfaltowych fragmentów było aż 20!

Od samego początku wyścigu nasi zawodnicy jechali bardzo czujnie i aktywnie. W istotnej ucieczce aktywnie jechali Antoni Olszar i Dawid Wika-Czarnowski. Po wielu przetasowaniach, do pierwszego z nich przeskoczył świetnie czujący się Piotr Maślak. Właśnie po jego ataku na czele uformowała się trzyosobowa grupka, która powalczyła o zwycięstwo przy Alei Sław Kolarstwa.

Najszybszy na lekkim wzniesieniu był Piotr Maślak, który sięgnął po zwycięstwo w elicie i kategorii U23! Na czwartym miejscu – po defekcie i zaciętej pogoni – przyjechał niezwykle mocny Mateusz Kostański, który w końcówce zdecydowanie zbliżał się do czołówki.

"To dla mnie pierwsze zwycięstwo w elicie, które jest budujące. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Od początku wyścig był szybki, nerwowy, z wieloma atakami. Poszedł odjazd, gdzie jechało dwóch naszych zawodników, i udało mi się do niego doskoczyć. Następnie z tego odjazdu jeszcze poprawiliśmy i we trójkę dojechaliśmy na metę. Finisz był na wykończenie, nie było co zbierać (śmiech)" – mówił zwycięzca Ślężańskiego Mnicha, Piotr Maślak.

Naszym kolejnym startem na szosie będzie wyścig Belgrade Banjaluka w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie, który odbędzie się za niespełna 2 tygodnie.

Dawid Wika-Czarnowski na wymagajacym sektorze brukowym, fot. Michał PsoR Jaros

Kolarze Voster ATS Team kontrolujący wysścig, Michał PsoR Jaros

Mateusz Kostański na czele peletonu, fot. Michał PsoR Jaros