Piotr Brożyna zasili Voster ATS Team

2022-12-15 00:00:00
Trzeci zawodnik, który dołączy do Voster ATS Team w sezonie 2023 to Piotr Brożyna. Będzie to jego powrót do biało-zielonej drużyny po dwóch latach.

VosterATSTeam

27-latek bardzo dobrze radzi sobie w ciężkim terenie oraz w jeździe na czas. Stał na podium końcowym wyścigu Dookoła Słowacji (2.1) czy Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2), w którym wygrał prolog-górską czasówkę. Był piąty w dobrze obsadzonym Sibiu Cycling Tour (2.1). Zdobywał medale szosowych oraz górskich mistrzostw Polski.

Barwy Voster ATS Team reprezentował już w 2020 roku, notując kilka solidnych wyników. Kolejne dwa lata ścigał się w HRE Mazowsze Serce Polski.

Piotr Brożyna:

"Muszę przyznać, że dla mnie ten sezon był najgorszym w mojej dotychczasowej karierze, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Ale z optymizmem patrzę na nowy rok i kolejny sezon. Wierzę, że powrót do tej drużyny sprawi, że odnajdę swoją formę, chociażby z sezonu 2020, kiedy ścigałem się w drużynie Voster ATS. Zrobię wszystko, żeby ten 2023 był nawet jeszcze lepszym. Cieszę się z tego powrotu. Będzie to dla mnie rok pełen wyzwań i szansa na pokazanie swojej najlepszej strony. Podchodzę do wszystkiego co przede mną z czystą głowa."

 

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

"Cieszę się, że Piotrek wraca do nas. W sezonie 2020 był bardzo silnym filarem zespołu, doskonale radził sobie w górach. Liczę na to, że w nowym roku będzie równie dobry lub nawet lepszy. Obserwowałem go ostatnie 2 lata i wiem, że to nie był ten kolarz, którego znam. Co prawda widziałem w tym sezonie kilka solidnych przebłysków Piotrka, ale liczę, że w kolejnych miesiącach wróci na swoje tory i będzie jednym z lepszych górali wśród ekip, z którymi się ścigamy na co dzień. Biorąc pod uwagę fakt, że będzie miał przy sobie Artura Sowińskiego, wierzę, że stworzą razem silny duet w górach."