Patryk Stosz w Voster ATS na kolejne dwa lata

2021-10-28 00:00:00
Po bardzo udanym sezonie Patryk Stosz przedłuża kontrakt z ekipą Voster ATS Team. 27-latek będzie dalej ścigał się w biało-zielonych barwach w latach 2022-2023.

fot. Szymon Gruchalski

Wygrane etapy Belgrade-Banjaluka, Turul Romaniei, "Solidarności" i Olimpijczyków czy Circuit des Ardennes to tylko niektóre sukcesy Patryka Stosza w tym roku. W sumie w sezonie 2021 przyniósł ekipie Voster ATS siedem zwycięstw i dwanaście miejsc na podiach w wyścigach rangi UCI.

Kierujący ekipą Mariusz Witecki i Krzysztof Parma nie ukrywają, że drużynie bardzo zależało na przedłużeniu kontraktu ze Stoszem oraz na zapewnieniu mu warunków do rozwoju przez kolejne sezony. Sam zawodnik tak komentuje tę decyzję:

- Bardzo się cieszę z przedłużenia kontraktu o kolejne dwa lata. Miałem kilka propozycji, ale wybrałem Voster ATS Team. Przedstawiciele sponsorów drużyny - Ryszard Roczniak i Jacek Krupa - gwarantują stabilizację i spokój w funkcjonowaniu drużyny, a to jest dla mnie bardzo ważne. Nie bez znaczenia były również wiara w moje możliwości, wsparcie jakie od nich otrzymuję oraz lepsze warunki kontraktu i silny skład ekipy na przyszły rok. Wierzę, że tegoroczne sukcesy to nie kres możliwości moich i drużyny. Mamy potencjał i mamy rezerwy. Ciągle się rozwijamy, a to dobrze wróży na przyszłość.

W najbliższych dniach ekipa będzie informowała o kolejnych ruchach w formowaniu składu na przyszły rok.