Papierski z etapem i podium na Węgrzech

2022-07-18 00:00:00
Dwuetapowe Grand Prix Gemenc kończymy z trzecim miejscem Damiana Papierskiego i jego triumfem w klasyfikacji młodzieżowej. Wcześniej Damian wygrał pierwszy z etapów.

fot. Szymon Gruchalski

Gemenc GP było wyścigiem etapowym drugiej kategorii. Zmagania toczyły się w okolicach węgierskiej miejscowości Szekszard. Organizatorzy przygotowali dwa odcinki, a całą imprezę zamykało wieczorne kryterium.

Na pierwszym etapie Damian jako pierwszy zameldował się na mecie, został liderem klasyfikacji generalnej, a także punktowej i młodzieżowej. Tak nasz zwycięzca komentuje wydarzenia tego dnia:

„Od samego startu staraliśmy się kontrolować wyścig. Peleton nie chciał odpuścić żadnego odjazdu i cały etap rozgrywał się na skokach. Moi koledzy zrobili wspaniałą pracę, ponieważ byli w każdej groźniejszej akcji. Dzięki temu ja mogłem jechać spokojnie w peletonie. Każdą premię górską byli przy mnie i mogłem w komforcie pokonywać wzniesienia. W samej końcówce chłopacy świetnie mnie rozprowadzili. Myślę, że mieliśmy najlepszy pociąg i pozostało mi tylko wykończyć tę pracę i zafiniszować po zwycięstwo.”

Drugiego dnia zabrakło nieco szczęścia w końcówce i mimo, że większość odcinka przebiegła po naszej myśli, nie udało się obronić koszulki lidera. Damian utrzymał jednak podium klasyfikacji generalnej, stając na jego najniższym stopniu. To był udany dla nas wyścig i popis pracy zespołowej!