Maciej Paterski w Voster ATS Team

2020-11-16 00:00:00
Z nowym rokiem Maciej Paterski dołącza do Voster ATS Team, co oznacza znaczące wzmocnienie składu zespołu.

Tour de Pologne

Szymon Gruchalski

O Macieju Paterskim można śmiało powiedzieć, że jest obecnie jednym z najlepszych kolarzy w naszym kraju. Ma na swoim koncie zwycięstwa w Wyścigu Majora Hubala, Tour of Norway czy Tour of Croatia oraz medale mistrzostw Polski. Dwukrotnie wygrywał klasyfikację górską w Tour de Pologne. Przejechał sześć Wielkich Tourów. Regularnie melduje się na podium wyścigów, w których startuje. W mijającym roku był siódmym zawodnikiem mistrzostw Europy.

Ostatnie trzy sezony ścigał się dla Wibatech Merx, ma również za sobą cztery lata w zespole World Team. Teraz Paterski zasili szeregi Voster ATS Team i tak komentuje ten transfer:

Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Voster ATS i spotkać się z kolegami, z którymi ścigałem się w poprzednich drużynach oraz z nowymi, z którymi na pewno szybko złapię dobry kontakt, ponieważ znamy się z peletonu. Jestem pewny, że stworzymy zgraną, mocną paczkę. Z doświadczenia wiem, że zmiana drużyny działa na mnie motywująco i jest to dla mnie nowe wyzwanie i nowe bodźce, których potrzebuję. Jeżeli chodzi o cele to chciałbym zgrać się z ekipą i walczyć o zwycięstwo w każdym wyścigu - niezależnie od tego czy będę miał rolę pomocnika czy lidera. Osobiście ciągle mam w głowie mistrzostwo Polski, którego nie udało mi się jeszcze zdobyć.

Zadowolenia z pozyskania zawodnika nie kryje dyrektor sportowy zespołu, Mariusz Witecki: - Maciej może walczyć praktycznie w każdym terenie i jest to bardzo duże wzmocnienie naszego składu. Jestem pewien, że z resztą zespołu stworzą silny kolektyw i będą wspólnie sięgać po sukcesy. Maciej jest na tyle doświadczonym kolarzem, że kiedy trzeba będzie pomagał w zwycięstwie innym kolegom, a kiedy to on będzie potrzebował pomocy - będzie mógł liczyć na mocną drużynę. Myślę, że czeka nas pełen emocji sezon. To jeszcze nie koniec wzmocnień na przyszły rok, więc zapraszam do śledzenia naszych kanałów informacji.

Paterski to trzeci po Szymonie Rekicie i Szymonie Krawczyku transfer ogłoszony przez ekipę ze Stalowej Woli.