Janiszewski wysoko w Pucharze Czech

2021-04-20 00:00:00
17 kwietnia wystartowaliśmy w klasyku Brno-Velka Bites-Brno, zaliczanym do Pucharu Czech. Zabrakło do podium, ale nasi zawodnicy pojechali dobry wyścig, zakończony ostatecznie siódmym miejscem Sylwestra Janiszewskiego.

Sylwek Janiszewski wpadł jako siódmy na kreskę...

fot. Szymon Gruchalski

Do pokonania były trzy duże rundy i dojazd do nich. Na trasie usytuowano pięć górskich premii, a kolarze finiszowali na torze kolarskim w Brnie.

Już na samym początku rywalizacji peleton mocno się uszczuplił. Na czele pojawiła się 25-osobowa grupa, w której mieliśmy Maćka Paterskiego, Szymona Krawczyka i Sylwka Janiszewskiego. Układ ten jednak nie wszystkim pasował i po przetasowaniach do przodu ruszyło dwóch uciekinierów: Michael Kukrle i Daniel Turek - ta dwójka zaczęła wypracowywać przewagę.

Nikt w peletonie poza naszymi zawodnikami nie był zainteresowany gonieniem, więc to na nas spoczął ciężar pogoni. W końcówce próbował jeszcze atakować Maciej Paterski, jednak ostatecznie to uciekająca dwójka rozstrzygnęła wyścig między sobą, a Sylwek Janiszewski wpadł jako siódmy na kreskę.