Jakub Murias dalej w szeregach Voster ATS Team

2022-11-18 00:00:00
24-letni Jakub Murias to niezwykle ambitny zawodnik, konsekwentnie dążący do realizacji swoich kolarskich planów. W 2023 pozostanie kolarzem Voster ATS Team.

fot. Szymon Gruchalski

W ciągu trzech sezonów w naszych barwach zrobił bardzo duże postępy. Dobrze radzi sobie na finiszach, błysnął w tym sezonie choćby podczas francuskiego Tour d’Eure-et-Loir, gdzie walczył o podium.

Jakub Murias komentuje informację o przedłużeniu kontraktu:

- Muszę przyznać, że miniony sezon dla mnie nie był do końca satysfakcjonujący. Stawiłem sobie wyższe cele, m.in. choćby pierwsze zawodowe zwycięstwo. Niestety się nie udało. Natomiast mając na uwadze moją kontuzję, która przytrafiła mi się rok temu, byłem świadom, że ten sezon może być różny i że mam pewne rzeczy do nadrobienia.

Oczywiście mam również powody do zadowolenia: debiut w naszym narodowym Tourze oraz kilka solidnych rezultatów w TOP10. Najbardziej udanym wyścigiem, pomimo kraksy, była dla mnie francuska etapówka Tour d’Eure-et-Loir, którą zakończyłem z jednym etapowym podium i wysokim miejscem w GC.

Był to z pewnością dla mnie najbardziej wymagający sezon dotychczas i wiele mnie nauczył. Wyciągam wnioski i zaczynam przygotowania do kolejnego roku, w którym będę chciał jeszcze bardziej udowodnić swoją wartość jako zawodnika. Dziękuję całej drużynie za zaufanie i z tego miejsca obiecuję, że przełoży się to na wyniki moje, jak i całej drużyny!