Dwa razy podium w Czechach

2022-05-25 00:00:00
W miniony weekend część ekipy zaliczyła wyścig etapowy RBB Tour, rozgrywany na południu Czech. Artur Sowiński oraz Mateusz Kostański stawali tam na podium.

fot. Szymon Gruchalski

Zmagania otwierała indywidualna jazda na czas na dystansie 12 km. Szymon Rekita, Artur Sowiński oraz Paweł Cieślik zanotowali miejsca w etapowym TOP10.

Drugi dzień przyniósł nam trzecie miejsce Artura Sowińskiego. Tak komentował on na mecie:

„Do pokonania mieliśmy 10 rund po 16 km. Dość mocno wiało. Na początku było spokojne tempo, jednak na 4 rundy do końca peleton podzielił się na rancie. Ustaliliśmy, że w końcówce chłopaki pomogą mi w sprincie. Dzięki ich pracy oraz dzięki dobremu rozprowadzeniu udało mi się zafiniszować po trzecie miejsce.”

Trzeci dzień należał do Mateusza Kostańskiego, który tak opisał te zmagania:

„Na ostatnim etapie walczyliśmy o to, aby Artur wskoczył na podium w klasyfikacji generalnej. Grupa z rundy na rundę była coraz mniejsza, jednak czołowi zawodnicy byli bardzo silni. Na ostatnim okrążeniu wiedzieliśmy już, że nie jesteśmy w stanie rozerwać grupy i musimy postawić na finisz z peletonu. Zaryzykowałem na ostatnim zjeździe próbując długiego finiszu. W ostatniej chwili minął mnie zawodnik z drużyny lidera. Tak czy tak, jestem zadowolony z drugiego miejsca!”

Całe zmagania w Czechach kończymy z czwartym miejscem Artura Sowińskiego w klasyfikacji generalnej.